mancester_slavlje_2011

Mančester Junajted iščupao bod na „Stamford Bridžu“

Fudbaleri Čelsija i Mančester Junajteda igrali su večeras u Londonu nerešeno 3:3, u derbi utakmici 24. kola engleske Premijer Lige.
Aktuelni šampion bio je na ivici debakla na „Stamford Bridžu“, gde je Čelsi posle 50 minuta imao vođstvo od čak 3:0. Činilo se da domaćin ima pobedu „u džepu“ nakon što je do prednosti došao autogolom Evansa u 36. i pogocima Mate u 46. i Luiza u 50.minutu iz penala.
Junajted se, međutim, nije predavao, pa je u nastavku susreta zasluženo stigao do boda sa dva pogotka Runija iz penala (58, 69) i golom Ernandesa u 84. minutu.
Mančester Junajted sada na tabeli zaostaje dva boda za vodećim gradskim rivalom Mančester Sitijem.
Ranije danas Njukasl je pobedio Aston vilu sa 2:1.
Odigrano u subotu: Arsenal – Blekburn 7:1, Mančester Siti – Fulam 3:0, Norič – Bolton 2:0, Kvins Park Rendžers – Vulverhempton 1:2, Stouk – Sanderlend 0:1, Vest Bromvič Albion – Svonsi 1:2, Vigan – Everton 1:1.
Sutra se sastaju Liverpul i Totenhem.
Tabela: Mančester Siti 57 bodova, Mančester Junajted 55, Totenhem 49, Čelsi 43, Njukasl 42, Arsenal 40, Liverpul 38, Sanderlend 33, itd.