FUTSAL-Srbija-2

FUTSAL EP HRVATSKA

Srbija bez polufinala EP u futsalu

Reprezentacija Srbije u futsalu nije uspela da se plasira u polufinale prvenstva Evrope u Hrvatskoj pošto je večeras u četvrtfinalnoj utakmici u Splitu izgubila od selekcije Rusije sa 2:1 (0:0). Srpski fudbaleri pružili su snažan otpor favorizovanom protivniku i bili su nadomak velikog uspeha. Nakon prvog poluvremena bez golova, u nastavku su krunisali dobru igru i poveli pogotkom Milosavca u 25. minutu.

Povezana vest:  Saragosa produžila ugovor sa trenerom Himenezom

Iskusnija ruska ekipa je, međutim, krenula u žestok presing i za samo pet minuta preokrenula rezultat, a strelci su bili Fukin u 29. i Pula u 34. minutu. Srpski reprezentativci do kraja meča nisu uspeli da zatresu mrežu, a najpovoljniju priliku za produžetke propustio je Kocić, koji je u samom finišu pogodio prečku.

Rusija će u polufinalu igrati u četvrtak protiv domaćina Hrvatske u Zagrebu, dok će u drugom polufinalu protivnik Španije biti pobednik susreta Italija – Portugalija.

Povezana vest:  ENGLESKA LIGA, Rezultati i tabela 17. kola Premijer lige