Mesi sa četiri pogotka srušio Valensiju
Barselona je u preostaloj današnjoj utakmici 23. kola prvenstva Španije savladala Valensiju sa 5:1, a junak susreta bio je četvorostruki strelac Lionel Mesi.
Susret na „Nou Kampu“ počeo je iznenađujućim vođstvom gostiju preko Pjatija već u 9. minutu i činilo se tada da bi Valensija mogla da pomrsi račune favorizovanom protivniku. Na scenu je, međutim, stupio neuhvatljivi Mesi i sa dva brzomenta pogotka u 22. i 27. minutu preokrenuo rezultat.
Sjajni Argentinac je u nastavku postigao još dva gola, u 76. i 85. minutu, da bi konačan rezultat postavio Chavi u sudijskoj nadoknadi.
Ovom pobedom Barselona je ostala na minus 10 bodova u odnosu na vodeći Real iz Madrida.
Odigrano ranije danas: Levante – Rajo Valjekano 3:5 (Barkero 49. penal, Suares 78, 90+1 penal – Bangura 34, 69, Kosta 62, 63, Delibašić 84), Majorka – Viljareal 4:0 (Viktor 41, 65, Marti 53, Nunes 67), Sporting Hihon – Atletiko Madrid 1:1 (Eguren 37 – Kanelja autogol 20), Atletik Bilbao – Malaga 3:0 (Amorebijeta 58, San Hose 60, Tokero 61), Granada – Sosijedad 4:1 (Lopes 12, Jara 57, Uče 60, 86 – Gonsales 10).
Odigrano u subotu: Getafe – Espanjol 1:1, Real Madrid – Rasing Santander 4:0, Sevilja – Osasuna 2:0.
Sutra se sastaju Saragosa i Betis.
Tabela: Real Madrid 61 bod, Barselona 51, Valensija 40, Atletik Bilbao 33, Espanjol 33, Atletiko Madrid 32, Levante 32, Rajo Valjekano 31, itd.

Povezana vest:  FIFA uskoro odlučuje o igranju mečeva u Iraku