LOSC_Lille

Lil se ne predaje u borbi za odbranu titule

Fudbaleri Lila pobedili su večeras u Montebelijaru domaću ekipu Sošoa sa 1:0 u odloženoj utakmici 22. kola prvenstva Francuske i ponovo se uključili u borbu za titulu šampiona.
Branilac trofeja je do važnih bodova došao zahvaljujući pogotku Nolana Rua u 76. minutu.
Bitnu pobedu u borbi za mesto koje vodi u Evropu ostvario je i Sent Etjen, koji je na svom stadionu slavio protiv Lorijena sa 4:2.
Junak utakmice bio je strelac het-trika Gabonac Pjer Aubamejang koji je protivničku mrežu zatresao u 56, 68. i 89. minutu.
Ekipa Kaena je kod kuće bila bolja od Oksera sa 2:1 i domaćin je sada pobegao iz „opasne“ zone na tabeli.

Rezultati i strelci u današnjim mečevima:
Sent Etjen – Lorijen 4:2 (Aubamejang 56, 68, 89, Manga 88. autogol – Mvuemba 49. penal, Otre 76)
Sošo – Lil 0:1 (Ru 76)
Kaen – Okser 2:1 (Traore 71, Nabab 76 – Kontu 60)
Tabela: PSŽ 51, Monpelje 50, Lil 45, Sent Etjen 42, Marselj 39, Lion 39, Ren 39, Tuluz 37, itd.

Povezana vest:  Tavekio: Velika šansa za naše klubove u LŠ 2016. godine