Švedska slavila na Maksimiru, Mesi blistao u Bernu

Fudbaleri Švedske savladali su večceras Hrvatsku sa 3:1 u prijateljskoj utakmici u Zagrebu, a istim rezultatom Argentina je, predvođena raspoloženim Lionelom Mesijem, u Bernu pobedila Švajcarsku. Odlične partije na Maksimiru pružili su Zlatan Ibrahimović i Sebastijan Larson.

Ibrahimović je postigao prvi gol iz penala u 13. minutu, a Larson je sa dva pogotka u drugom delu meča (46. i 69. minut) osigurao trijumf. Strelac jedinog gola za Hrvatsku bio je Jonas Olson koji je u 45. minutu zatresao sopstvenu mrežu.

Povezana vest:  Milojević: Gabala iskusnija, ali verujem u moje igrače

Na utakmici u Bernu, sve je počelo sjajno za „gaučose“, pošto su poveli golom Mesija u 20. minutu. DŽerdan Šaćiri je izjednačio u 50. minutu, ali je završnica pripala najboljem svetskom fudbaleru, koji je u 88. i 90. minutu(iz penala) postavio konačan rezultat. Titulu „gubitnika dana“, bez sumnje, ponela je Makedonija koja je izgubila u prijateljskom duelu sa Luksemburgom (2:1), a oba gola za pobednike dao je Moris Devil u 57. i 90. minutu.

Povezana vest:  Olsen odredio 19 igrača za meč protiv Srbije