FUDBALSKA-LOPTA

Malaga ne posustaje u borbi za Evropu

Fudbaleri Malage pobedili su večeras u Madridu domaći Hetafe sa 3:1 u utakmici 26. kola Primere i nastavili borbu za četvrto mesto koje sledeće sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.
Domaćin je počeo dobro i u 42. minutu poveo golom Dijega Kastra, ali je u nastavku Malaga pokazala da je bolji tim i pogocima Eliseua, Žeremija Tulalana i Santija Kazorle došla do 11. ovosezonske pobede.
Rajo Valjekano je na svom stadionu savladao Rasing sa 4:2 i tako timu iz Santandera doneo nove velike probleme u borbi za opstanak u elitnom društvu.
Majorka je kod kuće remizirala 1:1 protiv Osasune, a u gostujućem timu nije bilo povređenog Dejana Lekića.

Rezultati i strelci u mečevima 26. kola
Hetafe – Malaga 1:3 (Kastro 42 – Eliseu 57, Tulalan 82, Kazorla 90)
Majorka – Osasuna 1:1 (Nsue 71 – Sehudo 45)
Rajo Valjekano – Rasing 4:2 (Miću 45, 65, Tamudo 68, Piti 73 – Moja 9, Kolsa 28).