Dijon_Montpellier_Jovial

Dižon zaustavio Monpelje, porazi Liona i Marselja

Fudbaleri Dižona remizirali su večeras na svom terenu 1:1 protiv vodeće ekipe francuskog šampionata Monpeljea u meču 26. kola, dok je Tuluz u gostima savladao Marselj sa 1:0.
Dižon je poveo u 67. minutu golom Gaela Kakuta koji igra u odličnoj formi, ali je bod Monpeljeu doneo Žonatan Tinan dva minuta pre kraja utakmice.
Tuluz je na Veledromu protiv Olimpika iz Marselja zabeležio treću uzastopnu prvenstvenu pobedu, a jedini gol na utakmici postigao je Ajmen Abdenur u 66. minutu.
Reprezentativac Srbije i član Tuluza Pavle Ninkov ušao je u igru u 86. minutu umesto Franka Tabanua.
Ekipa Nansija je kod kuće savladala Olimpik iz Liona sa 2:0 i napravila veliki korak u borbi za opstanak. Nekadašnjem prvaku Francuske „presudili“ su golovi Pigrenijea i Bakara.
Bez bodova je, uprkos očekivanjima, ostao i Sent Etjen koji je kod kuće izgubio od Evijana, takođe sa 2:0.