jelensuperliga logo

JELEN SUPER LIGA

Partizan pobedio na Karaburmi, a Vojvodina u Novom Pazaru

Fudbaleri Partizana ostvarili su prvi trijumf u prolećnom delu šampionata Srbije, pošto su danas u utakmici 18. kola bili bolji od OFK Beograda na Karaburmi sa 2:1 (2:1). Nemanja Tomić doveo je goste u vođstvo lepim pogotkom iz slobodnog udarca u 28. minutu, izjednačio je udarcem glavom batioha, a na veoma sličan način pobedu šampionu doneo je Bugarin Ivanov.

U nastavku Partizan je uspeo da sačuva prednost, ponajviše zahvaljujući golmanu Stojkoviću, koji je zahvaljujući sjajnom refleksu uspeo da zaustavi udarac Purovića glavom. Najzadovoljniji na kraju bio je trener crno-belih Izraelac Avram Grant, jer je upisao prvu pobedu na privremenom radu u Srbiji.

Veoma važan tijumf pred 10.000 navijača u Novom Pazaru ostvarila je Vojvodina, takođe sa 2:1 (2:1). Domaćin je nošen fanatičnom podrškom sa tribina, uz mnogo pirotehnike, ali bez nacionalističkih ispada poveo preko Rašcića, ali su Škuletić i Mitošević preokrenuli rezultat.

Pre meča jedan topovski udar eksplodirao je u blizini golmana Novosađana Nemanje Supića. U prvi mah učinilo se da je povređen, ali sve je bilo u redu, on je zauzeo svoje mesto među stativama, a u finišu meča sa jednom sjajnom intervencijom sačuvao pobedu .

Povezana vest:  Igrač Vulvsa izbačen iz tima jer je trenirao pijan

Rad je iznenadio Slobodu u Užicu i došao do pobede od 2:0 (0:0), isto kao i BSK protiv Borca u Čačku 2:0 (0:0). Jagodina je slavila u Kuli 2:0 (2:0), a Radnički iz Kragujevca na stadionu „Čika Dači“ bio je bolji od Javora sa 2:0 (1:0).