Ibisevic_slavlje

Štutgart pobedio Hofenhajm u gostima sa 2:1

Fudbaleri Štutgarta pobedili su večeras u gostima Hofenhajm sa 2:1, u prvom meču 26. kola nemačke Bundeslige. Štutgart je na poluvremenu vodio sa 2:0 golovima reprezentativca Bosne i Hercegovine Vedada Ibiševića u osmom i 43. minutu. Asistent kod oba pogotka bio je Holanđanin Kalid Bularuž.

Ibišević je u Štutgart prešao upravo iz Hofenhajma u zimskom prelaznom roku. Jedini gol za Hofenhajm postigao je drugi reprezentativac Bosne i Hercegovine na ovom meču, Sejad Salihović u 74. minutu iz penala.

Reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović igrao je do 82. minuta za goste kada ga je zamenio Timo Gebhart. Kuzmanović je zaradio žuti karton u 41. minutu. Štutgart posle 26 odigranih utakmica ima 36 bodova i nalazi se na sedmom mestu Bundeslige. Hofenhajm je 12. sa 30 bodova.