karim_benzema
Malaga otkinula bod Realu u Madridu

Fudbaleri Reala i Malage igrali su večeras u Madridu nerešeno 1:1, u preostaloj današnjoj utakmici 27. kola prvenstva Španije.
„Kraljevski klub“ je zaustavljen nakon 11 uzastopnih pobeda, tako da je prednost nad drugoplasiranim aktuelnim šampionom Barselonom smanjena na osam bodova. Domaćin je do prednosti na „Santjago Bernabeu“ došao golom Benzeme već u 35. minutu i činilo se da će rutinski doći do 24. prvenstvenog uspeha ove sezone.
Čvrsta ekipa Malage, međutim, nije se predavala i na kraju je zasluženo došla do boda pogotkom Kasorle u drugom minutu sudijske nadoknade. Gosti su izuzetno značajnim remijem ostali u konkurenciji za plasman u Ligu šampiona.
Odigrano ranije danas: Atletik Bilbao – Valensija 0:3, Majorka – Atletiko Madrid 2:1, Levante – Viljareal 1:0.
Odigrano u subotu: Hetafe – Sosijedad 1:0, Granada – Sporting Hihon 2:1, Rajo Valjekano – Betis 3:0, Saragosa – Osasuna 1:1, Sevilja – Barselona 0:2.
Sutra se sastaju Espanjol i Rasing Santander.
Tabela: Real Madrid 71 bod, Barselona 63, Valensija 47, Levante 41, Malaga 41, Osasuna 39, Atletik Bilbao 37, Rajo Valjekano 37, Atletiko Madrid 36, itd.