ofk_vojvodina

JELEN SUPER LIGA

Trijumf Užičana, Vojvodina pala na Karaburmi

Fudbaleri Slobode pobedili su danas u Užicu ekipu subotičkog Spartaka sa 2:0 (0:0) u utakmici 20. kola Superlige. Prvi gol na meču viđen je početkom drugog poluvremena, kada je domaći tim sa bele tačke u vođstvo doveo Savo Kovačević. Prethodno je u kaznenom prostoru Subotičana oboren napadač Tijago Galvao.

Sloboda je bila bolji rival i u prvom poluvremenu, imala nekoliko izglednih šansi, ali je otpor gostiju uspela da slomi tek u drugih 45. minuta.  Kovačević je finišu meča postigao drugi gola na asistenciju Jovice Vasilića, kada je sa dva-tri metra savladao protivničkog golmana. Gosti su pripretili u 64. minuta, kapiten Torbica je uputio nezgodan šut ka golu Darka Božovića, ali nije bilo promene rezultata.

Vojvodina je nastavila sa bledim igrama u prolećnom delu sezone, pošto je na Karaburmi izgubila od OFK Beograda golom Amera Osmanagića u 64. minutu. Radnički iz Kragujevca nije opravdao epitet favorita protiv BSK-a (1:1), a bez pobednika bilo je i u duelu Jagodine i Rada.