zvezda_borac_20_kolo (7)

Zvezda pobedila Borac i prišla Partizanu na tri boda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu čačanski Borac sa 2:0 u poslednjoj današnjoj utakmici 20. kola Superlige i prišli na tri boda zaostatka Partizanu, koji u nedelju igra sa kulskim Hajdukom.
Utakmica je odigrana pred 26.234 gledalaca na stadionu crveno-belih, a ekipa Roberta Prosinečkog imala je dosta problema da „otvori“ goste.
Crvenoj zvezdi je to bila šesta uzastopna pobeda, računajući i trijumf nad Partizanom u prvom meču polufinala Kupa Srbije.
Najbolju šansu za crveno-bele u prvom poluvremenu propustio je Luka Milunović sredinom perioda kada je sa samo par metara šutirao glavom, ali je golman Borca Babalj sjajni intervenisao.
U drugom delu meča igrači Zvezde, pre svih Evandro i Miloš Dimitrijević, pokušali su nekoliko puta sa distance da ugroze gol Borca, ali je Babalj bio siguran.
„Uspavanka“ je prekinuta u 70. minutu, kada se, posle ubačene lopte iz slobodnog udarca, najbolje snašao Darko Lazović i sa 10-ak metara rutinski zatresao mrežu.
Borac je od 77. minuta imao igrača manje na terenu, pošto je drugi žuti karton i isključenje zaradio Vasilije Prodanović.
Ova utakmica ostaće upamćena i po debiju Brazilca Vinisijusa Pašeka, koji je još letos stigao u Zvezdu ali je ubrzo nakon toga slomio nogu i morao na dužu pauzu.
Konačan rezultat postavio je Brazilac Kadu u 90. minutu, posle dodavanja Marka Mirića.