Srbija posle Belfasta nsatavila pobedničku seriju i u Londonu

Korejanci prošli kao Irci

Još jedna pobeda reprezentacije Srbije na ostrvskoj turneji. Ovoga puta izabranici Radomira Antića bili su bolji od Južne Koreje i slavili sa 1:0. jedini i odlučujući gol postigao je Nikola Žigić u 7 minutu, posle odličnog centar šuta Nenada Milijaša.

Naši najbolji fudbaleri imali su pre gola dve dobre prilike dve šanse. Najpre slobodan udarac Danka Lazovića, a zatim i pokušaj Nemanje Vidića posle kornera. Kasnije je Aleksandar Luković pogodio prečku. Svaka pobeda ima određenu težinu a ali kada se savlada rival koji ne zna za neuspeh 27 utakmica to dovoljno govori kakvu reprezentaciju imamo trenutno. Naši rivali u Londonu su pored poraza imali i svojih dobrih peroida u igri. Na ovom meču posebno se istakao golman naše reprezentacije Vladimir Stojković.

Povezana vest:  Više od 90 uhapšenih navijača pre derbija, ima i stranaca

nikolazigicsrbStojković je posebno dobro intervenisao u 84. i 85. minutu, kada je zaustavio odličam šut Čung Lija sa 20 metara, a onda nadmudrio istog igrača u situaciji „jedan na jedan“ na ivici šesnaesterca.

Utakmica je počela  minutom ćutanja, odata pošta preminulom patrijarhu Pavlu, poglavaru Srpske pravoslavne crkve. Kao što je i najavljeno, srpski reprezentativci su oko ruke nosili crni flor.

SRBIJA: Stojković, Luković (od 87. minuta Vuković), Subotić, Vidić, Ivanović, Kuzmanović (od 81. Petrović), Milijaš, Krasić, Jovanović (od 67. Ninković), Lazović (od 46. Tošić), Žigić.

Zanimljiva situacija zabeležena je u poluvremenu na klupi Srbije, gde se sa tribina spustio treći teniser sveta Novak Đoković! On je doputovao u London na završni turnir sezone, ATP šampionat, koji počinje u nedelju. Naravno, njegovo pojavljivanje u društvu fudbalera izazvalo je pravu pometnju među fotoreporterima na Fulamovom stadionu.