Još jedan tijumf mlade reprezentacije

Danci kao dobar recept za budućnost

Mlada reprezentacija nastavila je sa pobedama. Ovoga puta “orlići“ bili su bolji od vršanjaka iz Danske i na gostovanju slavili sa 3:1.Golove za Srbiju postigli su debitanti u mladoj reprezentaciji napadač OFK Beograda Stefan Šćepović (dva) i vezista Crvene zvezde Nemanja Srećković. Bez obzira što se radilo o prijateljskom meču naši momci su već na poluvremenu imali prednost od 2:1 (12. i 25. minut), a jedini gol Danci su dali iz penala u poslednjem minutu prvog dela.  Izabranici selektora Dujkovića konačan rezultat postavili su u 76 minutu.

Povezana vest:  Crvena zvezda dobila licencu za igranje u Evropi

Ovaj meč pokazao je da se reprezentacija do 21 godine polako vraća u formu i da sa mnogo više sigurnosti očekuju naredne duele u kalifikacija za završni turnir koji će upravo biti održan u Danskoj.

stefanscepovicofkNarednu utakmicu u kvalifikacijama Srbija će igrati 11. avgusta iduće godine, kada će gostovati Slovačkoj. Hrvate će ugostiti 4. septembra, a tri dana kasnije putovaće na megdan Kipru, koji, kao i peti učesnik grupe Norveška, ima vrlo male šanse da se plasira na Evropsko prvenstvo.

Srbija je trenutno na trećem mestu na tabeli Sedme kvalifikacione grupe sa devet bodova osvojenih na pet utakmica. Isti broj bodova je osvojila i drugoplasirana Hrvatska, ali na utakmici manje. Vodeća Slovačka je na četiri meča sakupila 10 bodova.