jelensuperliga logo
Novi kiks Vojvodine, Užičani pali u Ivanjici

Fudbaleri Vojvodine nastavili su sa bledim izdanjima u prolećnom delu šampionata, dok su Javor, Borac i Smederevo zabeležili pobede u okviru 21. kola Jelen Superlige. Novosađani su priredili novo iznenađenje, pošto su na domaćem terenu igrali bez golova protiv Jagodine.
Ekipa Slobode doživela je poraz u Ivanjici (3:1), iako je dobro počela meč i imala nekoliko akcija.
Domaćin je poveo golom Obijore Odite u 16. minutu, a mreža Užičana zatresla se u završnici poluvremena kada je Silva iskoristio asistenciju Veljovića i po drugi put na meču savladao golmana Božovića.
Do kraja utakmice gosti su uspeli da smanje rezultat, a pobedu Javora osigurao je Nikola Vujadinović u 79. minutu (3:1).
Istim rezultatom završena je utakmica u Čačku, gde je Borac otpor Radničkog iz Kragujevca slomio u drugom poluvremenu golvima Maslaća i Radivojevića.
Fudbaleri OFK Beograda nisu uspeli da sačuvaju prednost u duelu sa Spartakom. Vođstvo gostima sa Karaburme doneo je Batioha, iako je domaćin u prvih 45 minuta bio konkretniji, kreirao akcije i stvarao šanse.
Izjednačenje Subotičanima, koji su poslednjih desetak minuta igrali sa igračem manje, doneo je Vidak Bratić.
Smederevo je golovima kapitena Slaviše Stojanovića stigao do sigurne pobede (2:0) protiv Novog Pazara.