borha_cz_hajduk

Zvezda sigurna protiv Hajduka

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras na svom stadionu kulski Hajduk sa 3:0 u poslednjoj utakmici 21. kola Superlige i ponovo prišli na šest bodova zaostatka vodećem Partizanu. Crveno-beli su bili bolji rival, ali daleko od toga da se ekipa iz Kule opredelila za „bunker“ i u nekoliko navrata ozbiljno je zapretila golmanu domaćih Bobanu Bajkoviću.

Zvezdi je ovo bila šesta uzastopna prvenstvena pobeda, a ukupno sedma ovog proleća ako se računa i trijumf u „večitom“ derbiju u polufinalu kupa.  Ekipa Roberta Prosinečkog je, pred 22.863 navijača, povela u 20. minutu golom Kristijana Borhe, a prethodno je Branko Pauljević propustio izglednu priliku za Hajduk.

Povezana vest:  Milojević: Nećemo se uplašiti, svakog protivnika gledamo u oči pa i PSŽ

Isti igrač je u 55. minutu pogodio prečku Bajkovićevog gola, a samo dva minuta kasnije crveno-beli su poveli sa 2:0 nakon fantastičnog udarca Filipa Mladenovića sa više od 20 metara. Konačan rezultat postavio je, svojim drugim golom na meču, Borha u 81. minutu, posle asistencije Marka Vešovića.

Rezultati i strelci 21. kola Jelen Superliga:

Povezana vest:  LIGA EVROPA, PAOK pobedio u Zagrebu za plasman u šesnaestinu finala

Rad – Partizan 1:4 (Malbašić 35 – Ivanov 6, Dijara 13, 43, Babović 42)

Spartak – OFK Beograd 1:1 (Bratić 51 – Batioha 3)

Borac – Radnički 3:1 (Radovanović 40, Maslać 48, Radivojević 52 – Mutavdžić 30)

BSK Borča – Metalac 0:0

Smederevo – Novi Pazar 2:0 (Stojanović 5, 45)

Povezana vest:  Zvezda dobila evro licencu, dug trenutno 33 miliona evra

Javor – Sloboda 3:1 (Odita 16, Silva 40, Vujadinović 79 – Vranjković 66)

Vojvodina – Jagodina 0:0

Crvena zvezda – Hajduk 3:0 (Borha 20, 81, Mladenović 57)

Tabela: Partizan 56, Crvena zvezda 50, Vojvodina 39, Radnički 37, Jagodina 31, Spartak 31, Sloboda 29, OFK Beograd 29, Rad 25…