adem_ljajic

Devet golova na debiju Stramaćonija, Ljajić strelac

Novi trener fudbalera Intera Andrea Stramaćoni uspešno je debitovao na klupi milanskog kluba, pošto je danas u utakmici 30. kola italijanskog prvenstva njegov tim savladao Ðenovu sa 5:4 (3:1).
Stramaćoni se odlučio na proverene igrače (Stanković u startnih 11) i Inter je veoma brzo došao do prednosti od 3:0. Ðenovljani su uzvratili, istina, uz veliku pomoć domaćina, ali sve što su uspeli bilo je da priđu na gol zaostatka, i to čak tri puta.
Glavni sudija meča Andrea Valari dosudio je čak četiri penala i pokazao dva crvena kartona. Boško Janković igrao je u drugom poluvremenu za Ðenovu.
Fiorentina je na svom terenu izgubila od Kjeva sa 2:1, a jedini strelac za tim iz Firence bio je Adem Ljajić. Mladi srpski reprezentativac na poluvremenu je zamenio Amaurija, a pogodio je u 71. minutu iz slobodnog udarca.
Matija Nastasić je ceo meč odgledao sa klupe.

Rezultati i strelci 30. kola italijanske Serije A:
Roma – Novara 5:2 (Markinjo 25, Osvaldo 34, Simplisio 55, Krkić 62, Lamela 90 – Karaćolo 17, Morimoto 77)
Bolonja – Palermo 1:3 (Sorensen 51 – Budan 69, Hernandez 76, Iličić 86)
Kaljari – Atalanta 2:0 (Konti 11, Pinilja 55)
Fiorentina – Kjevo 1:2 (Ljajić 71 – Pelisije 24, Rigoni 88)
Inter – Ðenova 5:4 (Milito 13, 27, 85. penal, Samjuel 38, Zarate 74 – Moreti 45+2, Palasio 59. penal, Ðilardino 82. penal, 90. penal)
Leće – Ćezena 0:0
Sijena – Udineze 1:0 (Destro 70).