novi_pazar_crvena_zvezda

Remi Zvezde u Novom Pazaru, Užičani slavili u lokalnom derbiju

Fudbaleri Crvene zvezde sve su dalje od osvajanja šampionske titule, pošto su danas u Novom Pazaru igrali bez golova (0:0) protiv istoimene ekipe, dok je Sloboda u lokalnom derbiju savladala Borac iz Čačka sa 2:1 u okviru 24. kola Superlige. Nakon ovog kiksa Zvezda zaostaje sedam bodova za gradskim rivalom Partizanom koji od 18 časova dočekuje Javor.

Eventualnom pobedom u tom meču crno-beli bi vratili 10 bodova prednosti sa početka prolećnog dela prvenstva. Izabranici Roberta Prosinečkog imali su inicijativu tokom meča, ali ne i izrazite gol šanse. Prvu pravu priliku crveno-beli stvorili su tek u 75. minutu, kada je Duško Tošić sjajno šutirao sa 25 metara.

Golman Ðogatović odbio je loptu na koju je naleteo Filip Kasalica i sa sa desetak metara u padu šutirao preko gola. Golovima Ranđelović u 35. i 42 minutu ekipa užičke Slobode savladala je Borac iz Čačka u lokalnom derbiju sa 2:1.

Fudbaleri Vojvodine pobedili su u Kuli Hajduk sa 1:0, dok je Jagodina bila sigurna protiv Smedereva (3:0). Minimalni poraz kod kuće zabeležio je Matalac, a istim rezultom BSK je slavio protiv OFK Beograda na Karaburmi.