liga_sampiona_logoLIGA ŠAMPIONA

Het trik Bendtnera za plasman Arsenala u četvrtfinale

Fudbaleri Arsenala plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su večeras na svom terenu ubedljivo savladali Porto sa 5:0 u revanš utakmici osmine finala.

U prvoj utakmici koja je odigrana u Portugalu, domaća ekipa slavila je sa 2:1.

„Tobdžije“ su do prvog pogotka došle u 23. minutu, nakon intervencije golmana Porta Heltona, koji je nakon šuta odbio loptu na nogu Niklasu Bendtneru koji ju je ubacio u mrežu.

Povezana vest:  Dinamo smenio trenera Ivankovića

Danski internacionalac bio je strelac i drugog gola u 25. minutu, kada je iskoristio veoma dobro dodavanje Andreja Aršavina.

Ubedljivu pobedu engleske ekipe najavio je Samir Nasri u 63. minutu, kada je prevario gotovo celu odbranu Porta i rutinski savladao golmana gostiju.

Do četvrtog pogotka domaći tim došao je u 66. minutu preko Emanuela Ebuea u 66. minutu, nakon još jedne odlične asistencije ruskog internacionalca Aršavina.