Chelsea_FA_Cup_2012

Čelsi osvojio FA Kup

Fudbaleri Čelsija osvojili su danas engleski FA Kup pošto su u finalnom mecu na Vembliju savladali Liverpul sa 2:1.
Londonski tim tako je osvojio prvi trofej u ovoj sezoni i pod upravom novog menadžera Roberta Di Matea, a priliku za drugi imaće u finalu Lige šampiona 19. maja protiv Bajerna u Minhenu.
Čelsi je do sedmeog trofeja FA Kupa stigao pošto je Ramireš u 11.minutu doveo „plavce“ u vođstvo da bi Didije Drogba u 52. Minute povećao prednost.
Napadač iz Obale Slonovače tako je postao prvi fudbaler u istoriji FA Kupa koji je postigao gol u četiri finala.
Liverpul je uspeo da se vrati rezultatski u meč kada je napadač Endi Kerol, koji je ušao sa klupe, smanjio na 1:2 u 64. minutu.
Isti igrač imao je priliku i da izjednači nekoliko minuta kasnije, ali je golman Čelsija Petr Čeh uspeo krajnjim naporom da spasi svoju mrežu pa je Londonski klub slavio osvajanje trofeja na Vembliju.

Povezana vest:  Arsenal slavio u gradskom derbiju sa Totenhemom