zvezda_rad_slavlje

Zvezdina pobeda nad Radom dobra uvertira za Kup

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu Rad sa 3:1 u poslednjoj utakmici 29. kola Superlige i napravili lepu uvertiru za finale Kupa Srbije sledeće nedelje.
Izabranici Roberta Prosinečkog su otpor „žilavih“ gostiju slomili u završnici utakmice, kada su potvrdili kvalitet i iskoristili terensku inicijativu.
Crveno-beli su poveli u 36. minutu, kada je Marko Mirić neometan sa peterca savladao Branislava Danilovića.
Rad je zaigrao malo hrabrije nakon primljenog gola, a posledica toga je izjednačujući pogodak nekadašnjeg igrača Zvezde, Slavka Perovića u 67. minutu.
Da više od 26.000 navijača ode sa osmeh na licu sa stadiona, potrudili su se Kristijan Borha i Luka Milunović.
Prvo je Kolumbijac u 81. minutu iskoristio smušenu reakciju odbrane Rada, a potom je mrežu „građevinara“ za konačanih 3:1 zatresao i Milunović u 86. minutu.
Crveno-beli će u sredu, 16. maja u Kruševcu igrati protiv čačanskog Borca u finalu Kupa Srbije.

Rezultati i strelci u 29. kolu:
Radnički KG – Partizan 0:1 (Babović 20)
Sloboda – Hajduk 4:2 (Kovačević 34, Beljić 40, 71, Ranđelović 58 , – Čovin 3, Zorica 74)
Novi Pazar – OFK Beograd 2:1 (Kecap 27, Tutorić 42 – Mijić 90)
Metalac – Jagodina 0:1 (Stojanović 33)
Borac – Vojvodina 0:2 (Stevanović 38, Bojović 62)
BSK Borča – Spartak 2:0 (Stamenković 55, Vignjević 65)
Smederevo – Javor 0:1 (Odita 31)
Crvena zvezda – Rad 3:1 (Mirić 36, Borha 81, Milunović 86 – Perović 67)
Tabela: Partizan 77, Crvena zvezda 68, Vojvodina 49, Jagodina 48, Sloboda 48, Radnički 47, OFK Beograd 40, Spartak 40, itd.

Povezana vest:  Milojević: Nikome ovde nije prijatno, osetiće pravo navijanje