zvezda_napredak_18_kolo (4)18. KOLO JELEN SUPER LIGE

Nova tri boda za Zvezdu

Malo je falilo da crveno beli na svom terenu, pred oko 12.000 gledalaca izgube. Ipak, Crveno beli nastavljaju pohod ka šampionskoj tituli a ovoga puta pobedili su kruševački Napredak. Tim iz Ljutice Bogdana je protiv Napretka prikazala slabu partiju iako su slavili sa 2:1. Na opšte iznenađenje ekipa iz Kruševca je vodila na poluvremenu ali nisu imali snage da završe meč u svoju korist.

Utakmica iz minute u minut:

CRVENA ZVEZDA : Stamenković, Ninkov, Đorđević, Vilotić, Ignjatijević, Isah, Bogdanović, Lazetić, Trifunović, Perović i Lekić.

NAPREDAK : Milenković, Babić, Petrović, Gašić, Vranješ, Mitrović, Binić, Milošević, Punoševac, Pavlović, Jav.

Utakmica 18. kola Jelen Superlige Srbije i drugi ovosezonski duel Crvene zvezde i Napretka. Prvi susret u Kruševcu je završen 1:1, tako da naši fudbaleri sigurno imaju motiv više da se iskupe za jedini remu u dosadašnjem delu šampionata, koji je protekao u neviđenim uslovima do tada.

Utakmica je počela, gosti kreću sa centra.

navijaci_zvezdePre samog početka utakmice, minutom ćutanja odata je počast nedavno preminulom bivšem predsedniku skupštine FK Crvena zvezda Nikoli Bugarčiću i Ivanu Kajaliću, novinaru dnevnog lista Sport, koji je preminuo u 22. godini života, inače velikom navijaču našeg kluba.

Prvih 5 minuta meča se odvija na polovini koja pripada gostima, ali još uvek bez udaraca u okvir gola Napretka.

5. minut, Lekić je uspeo da primi dugu loptu u prazan prostor, ali se našao u „sendviču“ štopera gostiju i golmana, koji je uspeo da izlaskom sa gol-linije uhvati loptu.

0:1, 12. minut. Došlo je nesporazuma u odbrani našeg tima, koji je rezultirao penalom za goste. Đorđević je propustio jednu dugu loptu uz samu levu aut liniju Vilotiću, koji pokušava da je vrati Stamenkovića, međutim pas je bio kratak, te naš golman ruši Punoševca u kaznenom prostoru i dobija žuti karton. Najstrožu kaznu izvodi Mitrović i pogađa donji deni ugao.

Povezana vest:  Kapelo ostaje selektor Engleske

15. minut, centaršut Ninkova sa desne strane, ali je lopta bila malo jače i odlazi pored gola, ispred naših napadača.

19. minut, zbog povrede igru napušta Lazetić, a menja ga Blažić.

20. minut, Bogdanović šutira sa 25 metara, ali lopta ide pored leve stative.

23. minut, Bogdanović ponovo šutira, ovoga puta sa 20 metara i preko gola.

25. minut, Ninkov centrira sa desne strane, Perović je najviši u skoku u sredini, ali lopta ide pored gola.

zvezda_napredak_18_kolo (5)29. minut, odlično proigravanje Blažića za utrčalog Trifunovića po levoj strani, posle čega usledio centaršut na Lekića u sredinu, ali je lopta bila malo iza leđa, te odbrana gostiju izbija loptu ka centru.

30. minut, Punoševac izvodi slobodan udarac sa nekih 20-25 metara, lopta pogađa živi zid i odlazi na suprotnu stranu u odnosu na onu gde je Stamenković krenuo, ali je na svu sreću otišla u korner.

31. minut, žuti karton za Mitrovića zbog faula nad Trifunovićem.

32. minut, žuti karton za Pavlovića zbog prekršaja nad Đorđevićem.

Ređaju se napadi naših igrača, svi igrači oba tima se nalaze na polovini gostiju, ali ozbiljne prilike za gol za sada nema.

37. minut, centaršut Ignjatijevića sa leve strane, u sredini ponovo skače Perović, ali ne zahvata loptu na najbolji način i onda ide pored gola.

39. minut, kontra gostiju preko Punoševca po levoj strani, lopta za Java, koji se našao u prilici jedan na jedan sa Stamenkovićem, ali naš golman odlično brani i sprečava da se prva prava prilka gostiju završi drugim golom. U nastavku se lopta odbija do Binića, ali Isah interveniše i sprečava novi mogući udarac.

42. minut, nekoliko vezanih napada naših igrača, koji su se završavali centaršutevima i jednim kornerom, ali gusta odbrana gostiju nije dozvolila da dođe do udarca u okvir gola.

44. minut, slobodan udarac sa desne strane izvodi Bogdanović, lopta na peterac, ali se gužva pred golom gostiju završava izijanjem lopte ka sredini.

Povezana vest:  Partizan igra u Lučanima, Zvezda domaćin Voždovcu

Kraj prvih 45 minuta.

zvezda_napredak_18_kolo (3)Počinje drugo poluvreme, uz drugu izmenu kod nas, Kadu menja Trifunovića. Na skoro popunjenom severu, Deliju su napravile još jednu koreografiju za pamćenje u obliku grba našeg kluba i parolu „65 godina uz tebe je reakcija“.

46. minut, odmah na startu dobra prilika za nše igrače posle prodora Perovića po levoj strani, ulazak u kazneni prostor i asistencija do Lekića, koji nije uspeo da zahvati loptu, ali ona dolazi do Blažića, čiji je udarac sa nekih 10 metara izblokiran.

48. minut, dva vezan kornera za naš tim, posle prodora Kadua po levoj, odnosno Ninkova po desnoj strani, ali bez nove prilike.

GOL! 1:1, 50 minut. Dug napad naših igrača, završava Ninkov brzim prodorom i jakim i preciznim udarcem levom nogom sa ivice kaznenog prostora, koji se donekle isplatila inicijativa naših igrača.

53. minut, centaršut Blažića se desnog krila, malo jača lopta za Lekića, koji uspevca da je stigne i vrati do Bogdanovića, a on do Isaha, koji šutira sa nekih 25 metara malo pored desne stative.

54. minut, prva izmena kod gostiju, Java menja Vukmirović.

55. minut, ubrzo i druga izmena kod gostiju, Binića menja Spasojević.

56. minut, Kadu posle kratkog solo prodora šutira sa 18 metara sa leve strane, ali pored gola.

61. minut i poslednja izmena kod gostiju, Milošević izlazi, Milovanović ulazi.

62. minut, Isah uspeva da stigne loptu da ne izađe u gol-aut, centira na samu gol-liniju, gde je Lekić uspeo da nadvisi golmana, ali njegov udarac glavom ide preko gola.

zvezda_napredak_18_kolo (1)70. minut, Bogdanović izvodi slobodan udarac na 25 metara sa leve strane, u sredini je skočio Vilotić, ali njegov pokušaj glavom nije završio u okviru gola.

72. minut, poslednja izmena kod nas, Perović je zašao, a Jevtić ušao.

75. minut, klasičan penal nije dosuđen za Zvezdu, posle pada Jevtića u kaznenom prostoru, kojeg je srušio čuvar, kojem je proturio loptu kroz noge. Šta više, Jevtić dobija žuti karton zbog navodnog simnuliranja.