LiverpoolLiverpul, Hamburg, Atletiko i Volfsburg u četvrtfinalu

Fudbaleri Liverpula, Hamburga, Atletika iz Madrida i Volfsburga plasirali su se u četvrtfinale Lige Evropa.

Liverpul je na svom terenu pobedio Lil sa 3:0 i tako nadoknadio poraz iz prve utakmice od 0:1.

Liverpul je poveo u 9. minutu, golom Stivena Džerarda iz jedanaesterca, a pobedu je potvrdio Fernando Tores golovima u 49. i 90. minutu.

Fudbaleri Sportinga i Atletika iz Madrida odigrali su u Lisabonu nerešeno 2:2, a španski klub je prošao dalje zbog postignutih više golova u gostima. U prvoj utakmici bilo je 0:0.

Dva gola za Atletiko postigao je Serhio Aguero, dok su strelci za domaći tim bili Leidson i Migel Veloso.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Karnevalska atmosfera u Južnoj Africi

Andereleht je na svom terenu pobedio Hamburg sa 4:3, ali mu to nije bilo dovoljno da se plasira u četvrtfinale, pošto je u prvoj utakmici bilo 3:1 za nemački tim.

Volfsburg je do pobede nad Rubinom iz Kazanja od 2:1 i plasmana u četvrtfinale došao tek u poslednjem minutu produžetaka.

Ruski tim poveo je u 22. minutu preko Alana Kasajeva, a izjednačio je Obafemi Martins u 59. minutu. Pošto u nastavku ekipe nisu uspele da postignu gol, utakmica je rešena tek u poslednjem minutu produžetka, kada je Kristijan Gentner zatresao mrežu gostiju.

Povezana vest:  Isko predstavljen u Madridu, dobio Bekamov dres sa brojem 23

Volfsburg je tako ukupnim rezultatom od 3:2 prošao dalje, pošto je u prvom meču bilo 1:1.

Plasman u četvrtfinale obezbedili su i Fulam, Benfika, Standard iz Liježa i Valensija.