philip_lahm_nemacka

Lam: Sve osim titule u Brazilu biće neuspeh

Kapiten fudbalske reprezentacije Nemačke Filip Lam rekao je danas da njegova selekcija na prvenstvu sveta u Brazilu 2014. godine može da ima samo jedan cilj – osvajanje titule.

-Posle svega što se dogodilo u poslednje vreme naš jedini cilj mora da bude trofej. Ne možemo da pričamo o tome kako je naša želja, recimo, četvrtfinale – rekao je Lam na konferenciji za medije u Hanoveru, uoči starta kvalifikacija protiv Farskih Ostrva.

Povezana vest:  IFFHS: Kasiljas ponovno najbolji golman sveta

On je dodao da ga još uvek boli poraz od Italije 2:1 u polufinalu minulog šampionata Evrope u Ukrajini i Poljskoj.

-Nešto nam je nedostajalo, očigledno. Bio je to gorak poraz, ali i dalje verujem da smo mogli do titule – poručio je Lam.

Fudbaler Bajerna priznao je da će Španci biti najveći favoriti i u Brazilu.

Povezana vest:  Lalatović: Tri pobede do kraja, drugo mesto je realnost

-Kad neko osvoji tri uzastopna velika takmičenja, onda je favorit i na četvrtom. Oni su definitivno tim veka, međutim, ne mogu da se otmem utisku da mi protiv njih nismo imali ni sreće – zaključio je Lam.

Nemačka je u finalu prvenstva Evrope 2008 izgubila od Španije sa 1:0, a identičan rezultat bio je dve godine kasnije u polufinalu prvenstva sveta u Južnoj Africi.