Arsenal-logoPobeda Arsenala za prvo mesto na tabeli

Fudbaleri Arsenala izbili su večeras na prvo mesto na tabeli engleskog prvenstva, pošto su u londonskom derbiju savladali gostujući Vest Hem sa 2:0 u utakmici 31. kola Premijer lige.

„Tobdžije“ su povele već u devetom minutu, kada su dupli-pas razmenili Denilson i Niklas Bendtner, a Brazilac je poslao loptu iza leđa golmana Vest Hema.

Povezana vest:  Alonso spreman da ide u boj za Španiju

Domaćin je u 44. minutu ostao sa igračem manje, pošto je prekršaj za crveni karton i penal napravio Tomas Vermalen.

Loptu je uzeo Alesandro Dijamanti, ali je golman Arsenala Matijas Almunija „pročitao“ udarac i sačuvao svoju mrežu.

Ekipa Arsenala, za razliku od Vest Hema, iskoristila je svoju priliku sa „bele tačke“ u 83. minutu, do koje su došli kada je Metju Apson u svom kaznenom prostoru igrao rukom.

Povezana vest:  Medijaset: Anćeloti potpisao predugovor sa Sitijem

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Sesk Fabregas, koji je tako potvrdio 21. prvenstvenu pobedu „tobdžija“.

Fudbaleri Arsenala sada imaju 67 bodova, jedan više od Mančestera koji sutra dočekuje Liverpul i dva boda više od Čelsija, koga očekuje duel sa domaćim Blekburn.