UEFA-Liga-Evrope

LIGA EVROPE REZULTATI

Ubedljive pobede Atletika, Bordoa i Napolija

Fudbaleri madridskog Atletika pobedom su otpočeli odbranu titule u Ligi Evrope, pošto su večeras u prvom kolu B grupe u Tel Avivu savladali Hapoel sa 3:0 (2:0).

Madriđani su do 14. vezane pobeda u evropskim kupovima došli zahvaljujući golovima Rodrigesa u 37, Koste u 40. i Garsije u 63 minutu.

Uzbudljivo je bilo u grupi A gde je Liverpul u finišu meča uspeo da slomi otpor domaćeg Jang Bojsa i na kraju slavi sa 5:3. Klub iz Berna vodio je sve do 63. minuta, a izabranici Brendana Rodžers su do pobede došli golovima Koatesa i rezerviste Šelvija. Pogotkom Di Natelea u 91. minutu, Udineze je izbegao poraz na svom terenu protiv Anžija. Poslednjih 30 minuta na meču odigrao je srpski fudbaler Dušan Basta.

Bordo je ubedljivo startovao u Ligi Evrope i sa četiri gola ispratio Briž na čijem golu je branio Bojan Jorgačević. Napoli je u grupi F bez većih problema savladao švedski AIK uz het-trik Vargasa, dok je Dnjipro iznenadio kod kuće PSV i slavio sa 2:0.