Liverpool celebrate goal by Maxi Rodriguez

Liverpul preživeo treće kolo Liga kupa

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u osminu finala engleskog Liga kupa, pošto su večeras u trećem kolu u gostima savladali Vest Bromvič Albion sa 2:1. „Crveni“, koji igraju katastrofalno u Premijer ligi ove sezone, gubili su sa 1:0, pošto je Vest Bromvič već u šestom minutu zatresao njihovu mrežu preko Tamaša.

Povezana vest:  Nikolić: Primetan je porast u kvalitetu naše igre

Ipak, u nastavku utakmice na scenu je stupio spasilac Nuri Sahin koji je sa dva pogotka, u 17. i 82. minutu, režirao preokret za plasman u narednu rundu.  Mančester Junajted je kod kuće savladao Njukasl sa 2:1, a pogotke su postigli Anderson i Tom Kleverli. Totenhem je lako izašao na kraj sa Karlajlom (3:0), dok je Arsenal na Emirejtsu „pregazio“ Koventri sa 6:1. Prvi gol u dresu Arsenala postigao je Olivije Žiru, a dvostruki strelac za „tobdžije“ bio je Teo Volkot.