Cristiano_Ronaldo_derbi_april_2012

LIGA ŠAMPIONA

Borusiji izmakla pobeda, šou Ronalda u Amsterdamu

Fudbaleri Mančester Sitija i Borusije iz Dortmunda igrali su nerešeno 1:1, u derbi utakmici 2. kola večerašnjeg programa Lige šampiona.

Nemački prvak može da žali što nije ostvario pun pogodak, jer je igrao sjajno i mogao da izrešeta mrežu golmana Harta, koji se istakao sa više dobrih intervencija. Bili su gosti nadomak uspeha, vodili do pola sata pred kraj, ali je Siti izborio remi pogotkom iz penala u 89. minutu.

Češki sudija Kralovec sankcionisao je nenamerno igranje rukom srpskog reprezentativca Nevena Subotića u šesnaestercu, a siguran realizator bio je Mario Baloteli.

Povezana vest:  Bivši direktor Juventusa osuđen na tri godine zatvora

Od preostala dva reprezentativca Srbije na večerašnjoj odličnoj predstavi u Mančesteru, Matija Nastasić je odigrao svih 90 minuta u dresu „građana“, dok je Aleksandar Kolarov ušao sa klupe petnaest minuta pre kraja.

Real Madrid je na gostovanju u Amsterdamu potvrdio da će biti među glavnim kandidatima za osvajanje trofeja ove sezone. Prosto je nokautirao ekipu domaćeg Ajaksa (4:1), a pravi šou imao je trostruki strelac Kristijano Ronaldo.

Ubedljiv je bio i drugi španski predstavnik, ekipa Malage, koja je „slistila“ domaćina Anderleht u Briselu, gde se fantastičnim golovima istakao gostujući napadač Eliseu. Porto je pred kraj srušio otpor Pari Sen Žermena (1:0), a Šalke je u poslednjem minutu ispustio pobedu protiv Monpeljea (2:2).

Povezana vest:  Predrag Luka slomio nogu i neće igrati do kraja sezone

Večerašnji rezultati:

A grupa:

Dinamo Kijev – Dinamo Zagreb 2:0 (Gusev 3, Pivarić autogol 33)

Porto – Pari Sen Žermen 1:0 (Rodrigez 83)

Tabela:

Porto 2 2 0 0 3:0 6

Pari Sen Žermen 2 1 0 1 4:2 3

Dinamo Kijev 2 1 0 1 3:4 3

Dinamo Zagreb 2 0 0 2 0:4 0

B grupa:

Šalke – Monpelje 2:2 (Draksler 26, Huntelar 53. penal – Ait-Fana 13, Kamara 90)

Arsenal – Olimpijakos 3:1 (Žervinjo 42, Podolski 56, Remzi 90+4 – Mitroglu 45+1)

C grupa:

Zenit – Milan 2:3 (Hulk 45’2, Širokov 49 – Emanuelson 13, El Šaravi 16, Hubočan autogol 75)

Anderleht – Malaga 0:3 (Eliseu 45+1, 64, Hoakin 56. penal)