Argentina_logo_ligaFUDBAL ARGENTINA, 10. KOLO

Derbi prekinut zbog natopljenog terena

Najveći derbi argentinskog fudbala, Boka Juniors – River Plata, trajao je samo devet minuta pošto je sudija Ektor Baldasi prekinuo meč jer je teren bio natopljen vodom.

Uslovi za igru nisu bili ništa bolji ni pre nego što je utakmica počela, s obzirom da je u Buenos Ajresu u nedelju ceo dan padala kiša. Baldasi je, ipak, dozvolio da susret počne, da bi posle samo devet minuta ustanovio da su uslovi za igru neregularni.

Igrači su se povukli sa terena a ubrzo je doneta odluka da se nastavak utakmice (81 minut) odigra u četvrtak. Od ostalih mečeva najinteresantniji su bili oni u kojima su dva prvoplasirana tima, Independiente i Godoj Kruz, ostvarili identične pobede – 2:0.

Povezana vest:  Ćurčić naknadno pozvao Ljajića, Kaluđerovića i Tomića

Independienteov suparnik Rosario Central odolevao je do 77. minuta, a onda je u preostalih 13 primio dva gola, dok je Godoj Kruz protiv aktuelnog šampiona Banfilda, postigao po gol u svakom poluvremenu.

Posle deset odigranih kola Klausure, Independiente vodi sa 23, a prati ga Godoj Kruz sa dva boda manje.