logo_brazil_SP_2014

KVALIFIKACIJE ZA SP 2014

Švedsko čudo u Berlinu, Crnogorci slavili u Kijevu

Širom Evrope večeras su odigrane utakmice kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2014. godine, a najveća iznenađenja napravili su Šveđani remijem protiv Nemačke (4:4) i Crnogorci pobedom u Ukrajini (1:0). Nemci su u Berlinu u prvom delu meča B grupe „samleli“ protivnika i lako stigli do prednosti od 4:0. Šveđani su tada bili na ivici ambisa, ali onda se desilo čudo.

Golovima Zlatana Ibrahimovića, Mikaela Lustiga, Rasmusa Elma i Johana Elmandera, Šveđani su uspeli da osvoje bod i nateraju fudbalske analitičare i statističare da potraže podatak da li su Nemci ikada ispustili prednost od četiri pogotka.

Selekcija Crne Gore je u Kijevu u H grupi do velika tri boda došla golom Dejana Damjanovića u 45. minutu, a pobeda je mogla da bude i ubedljivija, ali Stevan Jovetić u 80. minutu nije iskoristio penal. Fudbaleri Francuske uspeli su u I grupi da odnesu bod iz Madrida, gde su na Visente Kalderonu gostovali aktuelnom svetskom i evropskom šampionu Španiji.

Povezana vest:  Realovi igrači dominantni u idealnom timu Lige šampiona

„Furija“ je povela preko Serhija Ramosa u 25. minutu, ali je u poslednjim trenucima meča Olivije Žiru utišao domaće navijače.