Brasil._2014

KVALIFIKACIJE ZA SP 2014

Novi debakl Urugvaja

Fudbalska reprezentacija Urugvaja doživela je novi debakl u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2014, pošto je jutros u La Pazu izgubila od Bolivije sa 4:1 (2:0).

Samo četiri dana nakon ubedljivog poraza od Argentine (0:3) Urugvajci su još jednom poniženi a njihova nemoć najbolje se ogledala u činjenici da je selektor Oskar Tabarez već u 36. minutu izvršio dve izmene. Maksi Pereira i Valter Gargano morali su van terena, a umesto njih u igru su ušli Edison Kavani i Nikolas Lodeiro.

Urugvajci su već bili grogirani pošto je Bolivija vodila sa 2:0. Klasičan nokaut usledio je u prvih deset minuta nastavka kada je domaćin stekao nedostižnih 4:0! Gol Luisa Suareza pred kraj susreta samo je ublažio bruku Urugvaja koji je na Svetskom prvenstvu 2010, bio najuspešniji predstavnik južnoameričkog kontinenta.

Za razliku od Urugvaja, Argentina ništa ne prepušta slučaju. Na teškom gostovanju u Santjagu savladan je Čile sa 2:1 a kreatori i ovog uspeha „gaučosa“ bili su Lionel Mesi i Gonzalo Iguain.

Argentina sada ima tri boda više od drugoplasiranog Ekvadora a četiri od Kolumbije koja je jutros bila slobodna, pa nema sumnje da će lidersku poziciju zadržati i posle naredne runde kvalifikacija pošto na svom terenu dočekuje Venecuelu.

Povezana vest:  Vidić: Runi je važniji od Kristijana Ronalda

Venecuela je jutros podelila plen sa Ekvadorom (1:1), dok je Paragvaj pobedio Peru minimalnim rezultatom – 1:0-

Rezultati, strelci i tabela južnoameričke zone kvalifikacija za SP 2014:

SANTJAGO: Čile – Argentina 1:2 (0:2)

strelci: Felipe Gutijerez u 90. za Čile, a Lionel Mesi u 28. i Gonzalo Iguain u 31. minutu za Argentinu.

PUERTO LA KRUZ: Venecuela – Ekvador 1:1 (1:1)

Huan Arango u 6. za Venecuelu, a Segundo Kastiljo u 24. minutu za Ekvador.

Povezana vest:  Real Madrid ponovo "obrnuo" preko pola milijarde evra

LA PAZ: Bolivija Urugvaj 4:1 (2:0)

strelci: Karlos Sausedo u 6, 50. i 55. i Gualberto Mohika u 27. minutu za Boliviju a Luis Suarez u 81. za Urugvaj.

Paragvaj 9 2 1 6 6:16 7

Kvalifikacije se nastavljaju 22. marta naredne godine utakmicama u kojima se sastaju: