Brasil._2014

KVALIFIKACIJE ZA SP 2014

Meksiko superioran, Honduras deklasirao Kanadu

Reprezentacije SAD, Jamajke, Meksika, Kostarike, Hondurasa i Paname plasirale su se u drugu rundu kvalifikacija za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2014. godine iz Zone KONKAKAF (Srednja i Severna Amerika).

Epilog je očekivan, jer je reč o zemljama koje imaju veću fudbalsku reputaciju, ali i tradiciju od protivnika koji su im bili rivali u grupi.

Odskočili su Meksikanci koji su na šest mečeva ostvarili isto toliko pobeda uz zaista impozantnu gol razliku – 15:2!

Povezana vest:  SUPERLIGA SRBIJE, Meč u Subotici odložen zbog lošeg stanja terena

U centru pažnje fudbalske javnosti, ipak, neće biti reprezentacija Meksika nego Hondurasa. U meču od presudnog značaja Honduras je deklasirao direktnog konkurenta, reprezentaciju Kanade sa 8:1 (4:0) i u poslednjem trenutku izborio šansu da u drugoj rundi kvalifikacija stigne do Mundijala 2014.

Kanađanima je bio potreban samo bod iz tog duela, ali sve njihove nade potopljene su već u prvom poluvremenu u kojem je domaćin stekao nedostižnu prednost.

Rezultati, strelci i tabele posle poslednjeg kola prve runde kvalifikacija KONKAKAF zone za SP 2014:

Povezana vest:  Murinjo: Žao mi je što sam gurnuo prst u oko Viljanovi

Grupa A:

S A D – Gvatemala 3:1 (3:1)

strelci: Bokanegra u 10, Dempsej 18. i 36. minutu za SAD, a Ruiz u 5. za Gvatemalu.

Jamajka – Antigv Barbuda 4:1 (2:0)

strelci: Filips u 16, Nosvorti 17. i Ričard u 678. i 88. minutu za Jamajku a Grifit u 61. za Antigvu.

Kostarika – Gvajana 7:0 (2:0)

strelci: Brenes u 9. i 47, Gamboa 13, Saborio 51. iz jedanaesterca i 76, Bolanos 60. i Borhes u 69. minutu.