pol_pogba

Juventus do pobede u finišu, Inter pretekao Napoli

Fudbaleri Juventusa savladali su večeras u Torinu ekipu Bolonje sa 2:1, u utakmici 10. kola italijanske Serije A.
Aktuelni šampion se namučio dok nije srušio otpor gostiju, koji su odolevali do samog kraja i bili nadomak osvajanja boda. Sva njihova nadanja, međutim, srušio je Pogba golom u drugom minutu sudijske nadoknade.
Novom pobedom, devetom ove sezone Juventus se učvrstio na čelu tabele i beži četiri boda sada drugoplasiranom Interu, koji je „preskočio“ Napoli pobedom kod kuće protiv Sampdorije (3:2).
Predstojeći rival Partizana u meču H grupe Lige Evrope potvrdio je odličnu formu iako je na poluvremenu gubio sa 1:0. U nastavku je Inter zaigrao angažovano i efikasno, pa je napravio preokret za zasluženo slavlje.
Novi poraz pretrpela je Roma na gostovanju u Parmi (3:2), dok je Udineze jedva iščupao bod protiv Katanije kod kuće izjednačujućim golom Di Natalea u sudijskoj nadoknadi.
Rezultati 10. kola:
Lacio – Torino 1:1 (Mauri 57 – Glik 10)
Parma – Roma 3:2 (Belfodil 34, Parolo 37, Zakardo 65 – Lamela 8, Toti 71)
Udineze – Katanija 2:2 (Di Natale 29. penal, 90+2 – Kastro 62, Lodi 85)
Juventus – Bolonja 2:1 (Kvaljarela 54, Pogba 90+2 – Tajder 71)
Inter – Sampdorija 3:2 (Milito 52. penal, Palasio 68, Guarin 81 – Munari 20, Eder 90+4)
Atalanta – Napoli 1:0 (Karmona 19)
Kaljari – Sijena 4:2 (Nene 6, 26, Sau 28, Ribeiro 89 – Bogdani 42, Kalajo 90+3)
Kjevo – Peskara 2:0 (Lusijano 75. penal, Stojan 76)