uefa_champions_league

LIGA ŠAMPIONA

Seltik srušio Barselonu, Mozes za pobedu Čelsija

Fudbaleri škotskog Seltika napravili su večeras veliko iznenađenje i u Glazgovu savladali ekipu Barselone sa 2:1 u četvrtom kolu G grupe Lige šampiona, dok je Bajern kod kuće „preslišao“ Lil sa 6:1 u F grupi.

Iako su se uoči meča sa Barselonom u Seltiku pribojavali goleade i ubedljivog poraza, izabranici Nila Lenona hrabrom igrom su došli do spektakularne pobede.

Viktor Vanijama je u 21. minutu „načeo“ Katalonce, a senzaciju je najavio Toni Vat 10 minuta pre kraja. Iznenađujući poraz samo donekle uspeo je da ublaži Lionel Mesi u nadoknadi vremena.

U drugoj utakmici ove grupe Benfika je u Lisabonu pobedila moskovski Spartak sa 2:0, a heroj domaćih navijača bio je dvostruki strelac Oskar Kardoso.

Povezana vest:  Saša Ilić doneo Partizanu pobedu u Nišu

Ekipa Bajerna je u Minhenu deklasirala nedorasli Lil, a tri od šest pogodaka za domaću „mašineriju“ postigao je iskusni Klaudio Pizaro.

Valensija je u drugoj utakmici F grupe bez većih problema izašla na kraj sa Bate Borisovim, a proslavio se dvostruki strelac Feguli.

Čelsi je u Londonu, uz mnogo muke i sreće, savladao Šahtjor iz Donjecka sa 3:2, a pobedonosni gol postigao je rezervista Viktor Mozes golom u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta za Čelsi.

U drugoj utakmici E grupe ekipa Juventusa je sa 4:0 ispratila iz Torina danski Nordsjeland i na taj način pokazala da se oporavila od šokantnog poraza protiv Intera prošlog vikenda u Seriji A.