UEFA-Liga-Evrope

LIGA EVROPE, REZULTATI

Napoli pobedio Dnjipro, Kavani postigao četiri gola

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras posle preokreta ukrajinski Đipro sa 4:2 (1:1) u utakmici četvrtog kola F grupe Lige Evrope.

Ukrajinci su bili nadomak plasmana u narednu rundu takmičenja, pošto su do 77. minuta vodili sa 2:1, ali se isprečio sjajni Edison Kavani, koji je sa četiri gola bukvalno sam pobedio protivnika.

Dnjepar je zadržao prvo mesto na tabeli, dok je Napoli ovom pobedom izbio na drugo, jer je PSV na gostovanju u Stokholmu izgubio od AIK-a sa 1:0.

U grupi C Fenerbahče je bez problema savladao AEL (2:0), koji je poslednjih 20 minta odigrao sa igračem manje.

Mrežu kiparskog tima načeo je bivši napadač Liverpula Dirk Kajt, dok je srpski internacionalac Miloš Krasić čitav meč presedeo na klupi.

Povezana vest:  Nova pobeda Jagodine, Rad neporažen u Subotici

U istoj grupi Borusija iz Menhengladbaha je izvukla remi (2:2) u poslednjem trenucima meča.

Fudbaleri Udinezea doživeli su šokantan poraz kod kuće od ekipe Jang Bojs sa 3:2, a u poraženom timu svih 90 minuta odigrali su Željko Brkić i Dušan Basta.

U okviru grupe A Anži je na stadionu Lokomotive iz Moske savladao Liverpul sa 1:0.

Rezultati i strelci 4. kola Lige Evrope:

Grupa A

Anži – Liverpul 1:0 (Traore 45)

Udineze – Jang Bojs 2:3 (Dinatele 47, Fabrini 83 – Bobadilja 27, Farnerud 65, Nuzolo 73)

Tabela: Anži 7, Liverpul 6, Jang Bojs 6, Udineze 4.

Grupa B

Povezana vest:  Božović: Subotica je "brdovita", a biće i težak teren

Akademika – Atletiko Madrid 2:0 (Eduardo 28, 70. penal)

Viktorija Plzenj – Hapoel Tel Aviv 4:0 (Kolar 23, 76, Stipek 40, Bakos 84)

Tabela: Atletiko Madrid 9, Plzen 9, Akademika 4, Hapoel 1.

Grupa C

Fenerbahče – AEL 2:0 (Kajt 11, Sou 41)

Marsej – Borusija Menhengladbah 2:2 (Barton 54, Aju 67 – Hanke 20, Arango 90+2)

Tabela: Fenerbačce 10, Marsej 5, Borusija (M) 5, AEL 1.

Grupa D

Bordo – Maritimo 1:0 (Belion 16)

Briž – Njukasl 2:2 (Tričkovski 14, Jorgensen 19 – Anita 42, Ameobi 43)

Tabela: Njukasl 8, Bordo 7, Briž 4, Maritimo 2.

Grupa E

Kopenhagen – Štutgart 0:2 (Ibišević 76, Harnik 90+1)

Molde – Steaua 1:2 ( Čima Čukvu 56 – Kipčiu 21, Latovlevici 37)

Povezana vest:  U Hrvatskoj osuđeno 15 fudbalera i zvaničnika klubova

Tabela: Steaua 10, Štutgart 5, Kopenhagen 4, Molde 3.

Grupa F

AIK – PSV 1:0 (Bangura 12)

Napoli – Dnjepar 4:2 (Kavani 7, 77, 88, 90 – Fedetski 34, Zozulija 52)

Tabela: Dnjepar 9, Napoli 7, PSV 4, AIK 4.

Grupa G

Bazel – Videoton (21.05)

Sporting Lisabon – Genk (21.05)

Grupa H

Nefči – Rubin 0:1 (Đađun 16)

Partizan – Inter (21.05)

Grupa I

Atletik Bilbao – Lion (21.05)

Ironi Šmona – Slavija (21.05)

Grupa J

Lacio – Panatinaikos (21.05)

Totenhem – Maribor (21.05)

Grupa K

Bajer Leverkuzen – Rapid Beč (21.05)

Metalist – Rozenborg (21.05)

Grupa L

Tvente – Levante (21.05)

Hanover – Helsingborg (21.05).