mladen_dodic_trener_jagodina

Dodić: Pobedili smo jer smo manje grešili

Trener Javora Mladen Dodić rekao je da su njegovi fudbaleri uspeli danas da pobede Rad sa 1:0 u 12. kolu Super ligi, jer su manje grešili u izjednačenoj utakmici.

-Utakmica je bila izjednačena i ekipa koja je manje grešila imala je prednost. Došli smo do gola kada je pogrešio njihov golman Filip Kljajić, koji je reprezentativnog kalibra – rekao je Dodić.

Povezana vest:  Zvezda gostuje Radu, Partizan dočekuje Radnik

Trener je kazao da je njegova ekipa odigrala taktički dobro u drugom poluvremenu.

-Rad nam je najviše pretio posle prekida, pošto su dominantni u skoku, ali je moja ekipa drugo poluvreme odigrala taktički dobro i zasluženo došla do pobede – rekao je Dodić.

Javor je u prošlom kolu pobedio Hajduk sa 2:1. Dodić je kazao da bodovi protiv Rada još više dobijaju na značaju jer su osvojeni protiv jedne od najkvalitetnijih ekipa u Srbiji.

-Teško je dobiti dve vezane utakmice na svom terenu, a moji momci su ponovo pokazali karakter i dobili izuzetnu ekipu Rada. i baš zbog protivnika koji je pokazao da je jedna od naših najkvalitetnijih ekipa, ovi bodovi više dobijaju na značaju – kazao je Dodić.

Javor je pobedom izbio na osmo mesto na tabeli Super lige sa 16 osvojenih bodova, dok je Rad peti sa 18 bodova.