lazar_markovic_par_jagodina

Partizan pobedio Radnički za osam bodova prednosti

Fudbaleri Partizana savladali su večeras na domaćem terenu u Beogradu ekipu kragujevačkog Radničkog 2:0, u poslednjoj utakmici 12. kola Superlige Srbije.
Novom pobedom, 11. ove sezone, aktuelni šampion je povećao prednost u odnosu na najvećeg rivala Crvenu zvezdu, koja je ranije danas poražena od OFK Beograda (1:0).
Partizan sada na čelu tabele ima čak osam bodova više od drugoplasiranih crveno-belih i sa velikim samopouzdanjem čekaju predstojeći „večiti derbi“ idućeg vikenda na „Marakani“.
Prvo poluvreme je bilo vrlo zanimljivo. Partizan je osim gola Ivana Ivanova na asistenciju Ostojića u 24. minutu, imao nešto kasnije sjajnu šansu, ali je golman Radničkog Marko Knežević odbranio Aleksandru Mirković situaciju „jedan na jedan“.
Gosti su pokušavali iz kontranapada, ali su bili poprilčno bezuspešni u prvom delu susreta.
Nastavak utakmice nije promenio odnos snaga na terenu. Crno-beli su pogotkom Lazara Markovića odmah na početku duplirali prednost i potom do kraja rutinski sačuvali sigurno vođstvo za nova tri boda.
Utakmica je odigrana u tužnom ambijentu, pred sablasno praznim tribinama stadiona u Humskoj, jer su crno-beli kažnjeni zbog nesportskog ponašanja navijača na utakmici protiv Novog Pazara.
Današnji rezultati:
OFK Beograd – Crvena zvezda 1:0 (Grbić 59)
Donji Srem – Spartak 0:0
Partizan Radnički Kragujevac 2:0 (Ivanov 24, L.Marković 49)
Odigrano u subotu: Hajduk – BSK 1:1, Jagodina – Smederevo 0:1, Sloboda – Radnički Niš 0:0, Vojvodina – Novi Pazar 1:0, Javor – Rad 1:0.
Tabela: Partizan 33 boda, Crvena zvezda 25, Jagodina 23, Vojvodina 21, Spartak i Rad po 18, Sloboda 17, Javor 16, Donji Srem 15, Novi Pazar i Radnički Niš po 14, OFK Beograd 12, Radnički Kragujevac i BSK po 11, Smederevo 8, Hajduk 7.
U 13. kolu sledeće nedelje sastaju se Rad – Hajduk, Crvena zvezda – Partizan, BSK – Donji Srem, Novi Pazar – Javor, Radnički Niš – Vojvodina, Radnički Kragujevac – Sloboda, Smederevo – OFK Beograd i Spartak – Jagodina.