Lukas-Podolski-Arsenal

Arsenal torpedovao Totenhem – 5:2

Arsenal je danas sa 5:2 (3:1) torpedovao fudbalere Totenhema, istim rezultatom kojim je slavio i u februaru protiv gradskih rivala.
Krivac za ovaj debakl svakako je Adebajor koji je nakon postizanja vodećeg gola u desetom minutu za Totenhem isključen sedam minuta kasnije zbog grubog starta, kojim je pokušao da zaustavi Santija Kasorlu.
Tada je započela prava topovska paljba Arsenala, koji je efektnim golom glavom nemačkog defanzivca Pera Mertesakera izjednačio u 41. minutu.
U poslednja tri minuta prvog poluvremena Arsenal je još dva puta matirao golmana Totenhema – pogocima Lukasa Podolskog i Olivijea Žiroa (3:1).
To nije bilo sve od raspoloženih „tobdžija“ koji preko Španca Kasorle u 60. minutu povećavaju vođstvo na 4:1, a Geret Bejl je potom u 71. minutu spasio čast svog tima preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca – 4:2.
Malo nade za Totenhem potopio je međutim, Teo Valkot koji majstorski uspeva da savlada golmana Totenhema u nadoknadnom vremenu – 5:2.

Povezana vest:  Zlatan Ibrahimović: Nije me briga za Inter, Milan će biti prvak