marko_scepovic_slavlje

Partizan remijem overio jesenju titulu

Partizan je overio jesenju titulu, koju je obezbedio prošle nedelje, pošto je danas u 15. poslednjem kolu prvog dela prvenstva igrao nerešeno u gostima sa Spartakom – 2:2 (0:2).
Partizan je ispustio ubedljivu pobedu praktično u finišu utakmice. Crno-beli su poveli golovima Lazara Markovića u 12. i Marka Šćepovića u 57. minutu, ali Spartak nije gubio nadu.
Suboticani kao da su dobili krila ulaskom Aleksandra Noskovića koji je u 78. minutu snažnim šutom sa leve strane smanjio na 2:1, a potom je Bratić izjednačio u 83.
Jagodina je odnela bodove u gostima Donjem Sremu rezultatom 2:0 (2:0), golovima Stojanovića u drugom i 45. minutu.
Ivanjičani su takođe bili nemilosrdni u gostima, pobedivši domaći Radnički iz Kragujevca sa 1:2 (1:0).
Domaći fudbaleri su poveli golom Miloševića u 24. minutu, ali je u 60. izjednačio Milovanović, da bi u samoj završnici gosti slavili pogotkom Silve u 90. minutu
OFK Beograd nastavlja sa serijom pobeda, pošto je u gostima bio bolji od BSK Borče rezultatom 2:0 (2:0).
Strelci za OFK bili su Grbić u 20. i Bogavac u 54. minutu.
Novopazarci su još jedna tim koji je poslednjeg dana jesenjeg dela prvenstva izgubio kod kuće i to od Hajduka iz Kule sa 0:2 (0:0), golovima Adamovića u 68. i 83.minutu.
Radnički iz Niša igrao je nerešeno sa Radom – 1:1 (1:0).
Poveli su domaći fudbaleri golom Stojanovića u 28. minutu, a u 89. izjednačujuvći gol za Rad postigao je Đorđević.
Smederevo je izgubilo od Slobode sa 1:0 golom Ranđelovića iz jedanaesterca u 85. minutu.
Crvena zvezda od 19 sati igra sa Vojvodinom.
Tabela: Partizan 37 bodova, Crvena zvezda 31, Jagodina 29, Vojvodina 25, Rad 25, Javor 23, Sloboda 23, Spartak 22, OFK Beograd 21, Novi Pazar 15, Donji Srem 15, BSK 14, Radnički Niš 14,Hajduk Kula 13, Radnički Kragujevac 12, , Smederevo 8.
Povezana vest:  Crveni i EMS-Ušće igraju za trofej MOZZART kupa