El_Shaarawy_Milan

Minimalna pobeda Juventusa, Milan ubedljiv u Torinu

Fudbaleri Juventusa i Milana zabeležili su danas pobede u utakmicama 16. kola Serije A.
 Juventus je na gostovanju u Palermu slavio golom Lihtštajnera u 50. minutu i tako zadržao prvo mesto na tabeli.
 Aktuelni šampion je poslednjih 20 minuta imao igrača više, pošto je zbog drugog žutog kartona isključen vezni igrač domaćih Morganela.
 Prvi put posle isteka suspenzije zbog umešanosti u nemeštanje mečeva na klupi „Stare dame“ sedeo je Antonio Konte.
 Milan je u Torinu došao do sedme pobede u šampionatu zahvaljujući golovima Robinja, Noćerina, Pacinija i El Šaravija, koji je nastavio golgetersku seriju.
 Srpski fudbaler Alen Stevanović ceo meč odgledao je na klupi.
 Đenova Boška Jankovića doživela je poraz protiv fenjeraša Peskare (2:0), a Luiđi Del Neri odlučio je da u 75. minutu zameni srpskog internacionalca i u igru uvede Marka Rosija.
 U ostalim mečevima Katanija je slavila na gostovanju protiv Sijene (3:1), dok je Kjevo golovima Palušija i Terua savladao domaći Kaljari.

Povezana vest:  Murinjo: Superkup nam je najmanje važno takmičenje

Rezultati i strelci u 16. kolu:

Kaljari – Kjevo 0:2 (Paloši 67, Teru 87)

Palermo – Juventus 0:1 (Lihtštajner 50)

Peskara – Đenova 2:0 (Abruskato 53, Vukušić 73)

Sijena – Katanija 1:3 (Rosina 10 – Kastro 50, Bergesio 67, 82)

Torino – Milan 2:4 (Santana 28, Bijanki 80 – Robinjo 40, Noćerino 53, Pacini 61, El Šaravi 76)

Povezana vest:  DK FSS čeka još četiri kluba da izmire svoje obaveze