Radamel_Falcao_Atletico

Ubedljive pobede Atletiko Madrida i Levante, minimalac Bilba

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su vecceras Deportivo iz Korunje sa 6:0, dok je Atletik Bilbao slavio protiv Selte sa 1:0, a ranije danas Levante je deklasirao Majorku sa 4:0 u utakmicama 15. kola španske Primere.
Atletiko Madrid je nakon poraza u prethodnom kolu od gradskog rivala Reala na pravi naccin odgovorio, deklasirali su na svom terenu Deportivo, a najzaslužniji za trijumf bio je Brazilac Radamel Falkao koji je bio petostruki strelac.
Prvi gol na utakmici postigao je Dijego Kosta u 23. minutu, a potom je na scenu stupio Falkao.
On je golovima u 28, 42, 64. iz penala, 68. i 71. minutu doveo svoj tim do ubedljive pobede.
Bilbao je slavio na svom terenu, a to mu je prva pobeda nakon tri utakmice bez trijumfa.
Jedini gol na utakici postigao je Artis Arduis u 34. minutu.
Levante je posle dva vezana poraza kod kuće napokon zabeležio pobedu, a golove su postigli Obafemi Martins u 43. minutu, David Navaro u 49, Ruben Garsija u 55. i Ibora u 58.
Atletiko je ovom pobedom prišao vodećij Barseloni na samo tri boda zaostatka na tabeli, ali katalonski klub vecceras gostuje Betisu.
Deportivo je ostao poslednji na tabeli sa 11 bodova, dok je Levante izbio na šesto mesto sa 24 boda, a Majorka je nastavila seriju loših rezultata i zauzima 17. mesto sa 13 bodova, Atletik Bilbao je 13. Sa 19 bodova.
Povezana vest:  KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE, Rijeka eliminisala Štutgart i prošla u grupnu fazu LE