FUDBALSKA-LOPTA

Uzbudljiv meč na Mestalji, Valensija pobedila Hetafe

Fudbaleri Valensije savladali su večeras na svom terenu ekipu Hetafea sa 4:2 (3:1), u utakmici 17. kola španske Primere.

Valensija je ovom pobedom prekinula seriju loših rezultata u poslednje vreme, dok je Hetafe doživeo sedmi prvenstveni poraz.

Domaćin je dobro počeo meč i već u prvom minutu poveo preko Roberta Soldada, a nekoliko trenutaka kasnije Žonas je duplirao prednost.

Igrači Hetafea se nisu predavali, golovima Vaskeza i Aleksisa uspeli su da utakmicu uvedu u neizvesnu završnicu, ali je sve dileme oko pobednika rešio Nelson Valdez u 93. minutu.

Rezultati i strelci 17. kola Primere:

Valensija – Hetafe 4:2 (Soldado 1, Žonas 7, Kosta 30, Valdez 90+3 – Vaskez 13, Aleksis 59)

Atletiko Madrid – Selta (22)

Povezana vest:  SP JAR, Karlos Alberto Pareira: Nadam se da nikad više neću videti lice ovog sudije!