Stevan_Jovetic

Lacio ponovo drugi, Jovetić dvostruki strelac

Fudbaleri Lacija pobedili su danas u gostima ekipu Sampdorije sa 1:0 u 18. kolu Serije A i preuzeli od Intera drugo mesto na tabeli, dok je Fiorentina, uz dva gola Stevana Jovetića, slavili u Palermu sa 3:0.
Rimski „nebesko-plavi“ su do tri boda u Đenovi stigli golom Ernaneša u 31. minutu.
Do treće pozicije probila se Fiorentina koja je, pomalo neočekivano, slavila ubedljivo na Siciliji. Jovetić je u 50. minutu postigao gol iz igre, a potom je iz penala u 83. minutu zatresao protivničku mrežu.
Srpski reprezentativac Nenad Tomović odigrao je celu utakmicu za „ljubičaste“, dok je Adem Ljajić presedeo duel na klupi.
Trku za mesto koje vodi u Ligu šampiona nastavio je i Napoli koji je u Sijeni, sa igračem više, pobedio sa 2:0.
Pogotke za Napolitance dali su Kristijan Mađo i Edinson Kavani, a kod domaćih isključen je Kalajo u 90. minutu.