xavi_hernandez_barcelona_fc
Barselona pobedom nad Valjadolidom završila godinu

Fudbaleri Barselone završili su večeras takmičarsku godinu pobedom od 3:1 nad domaćim Valjadolidom u utakmici 17. kola španske Primere.
 Ekipu Barselone sa klupe je predvodio pomoćni trener Đordi Rura, umesto Tita Vilanove koji je u četvrtak operisao tumor pljuvačne žlezde.
 Kataloncima je ovo bila 10. uzastopna uzastopna pobeda u Primeri, a domaćina je „načeo“ Ćavi Ernandez u 43. minutu.
 Naravno, pobeda Barselone, ne bi bila „prava“ da pogodak nije postigao i Lionel Mesi. On je u 60. minutu povisio na 2:0 i upisao svoj 91. gol u 2012. godini.
 Malu nadu ekipi Valjadolida, koju sa klupe predvodi Miroslav Đukić, ulio je Havi Gera u 89. minutu, ali je sve dileme otklonio Pedro Rodrigez u sudijskoj nadoknadi vremena.
 Barselona je prva na tabeli Primere sa 49 bodova, devet više od Atletika iz Madrida.