engleska_logo

ENGLESKA LIGA

Njukasl na Old Trafordu pao u 90. minutu, novi poraz Sitija

Fudbaleri Mančester Junajteda tri puta su gubili protiv Njukasla u derbiju 19. kola Premijer lige, ali su uspeli da preokrenu rezultat i pobedom 4:3 i steknu sedam bodova prednosti u odnosu na gradskog rivala Siti, koji je izgubio u Sanderlendu sa 1:0.

Tokom svih 90 minuta na Old Trafordu padala je jaka kiša, što je samo pojačalo sjajan utisak posle utrakmice u kojoj je Njukasl bio na pragu trijumfa, ali je na kraju ostao bez ijednog boda.

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE MLADIH ZA EP, Srbija i Hrvatska podelile bodove u Kragujevcu

Junak trijumfa bio je Meksikanac Čičarito Ernandez, koji je u 90. minutu postigao gol za pobedu i na najbolji način iskoristio ukazanu šansu. Vejn Runi je odmarao, baš kao i Nemanja Vidić.

Meč će se pamtiti i po kontroverznom autogolu DŽonija Evansa, koji je sudija Majk Din prvo poništio zbog ofsajda Demba Ba, ali ga potom priznao.

Siti bez Aleksandra Kolarova, ali sa Matijom Nastasićem izgubio je u Sanderlendu, a „slatku osvetu“ Robertu Manćiniju servirao je strelac jedinog gola Adam DŽonson, uz veliku pomoć doskorašnjeg klupskog druga DŽoa Harta.

Povezana vest:  Sikora postigao najbrži gol u istoriji LE u remiju Libereca i Karabaga

Čelsiju je jedan gol Huana Mate bio dovoljan za pobedu 1:0 i tri boda u Noriču. Branislav Ivanović odigrao je ceo meč.

Rezultati i strelci 19. kola Premijer lige:

Mančester Junajted – Njukasl 4:3 (Evans 25, Evra 58, Van Persi 71, Ernandez 90 – Perč 4, Evans 28. autogol, Sise 68)

Sanderlend – Mančester Siti 1:0 (DŽonson 53)

Norič – Čelsi 0:1 (Mata 38)

Povezana vest:  adidas vodi u Rio Veljka Fišćana, na Svetsko prvenstvo u fudbalu

Fulam – Sautempton 1:1 (Berbatov 8 – Lambert 85. penal)

Everton – Vigan 2:1 (Osman 52, DŽagelka 77 – Kone 82)

KPR – Vest Bromvič 1:2 (Sise 68 – Brunt 29, Grin 49. autogol)

Reding – Svonsi 0:0.

Od 18.30 igraju Aston Vila – Totenhem, a od 20.45 sastaju se Stouk i Liverpul.

Odložen je meč između Vest Hema i Arsenala.

Tabela: Mančester Junajted 46, Mančester Siti 39, Čelsi 35, Everton 33, Vest Bromvič 33, Arsenal 30…..