spanija logo

Atletiko pobedio Valensiju za treće mesto na tabeli

Fudbaleri Atletko Madrida pobedili su večeras na svom terenu Valensiju sa 2:1, u utakmici devetog kola španskog prvenstva i popeli se na treće mesto na tabeli.

Na stadionu Visente Kalderon golove za domaće postigli su Džekson Martines u 32. minutu i Janik Fereira u 40. minutu. Jedini strelac u ekipi Valensije bio je Pako u 72. minutu iz jedanaesterca.

Povezana vest:  Arsenal desetkovan na otvaranju sezone protiv Liverpula

Atletiko je u tri poslednje utakmice neporažen, a posle druge uzastopne pobede zauzima treće mesto na tabeli sa 19 bodova i ima dva manje od Real Madrida i Barselone.

Valensija ima po tri pobede, remija i poraza i na devetom mestu sakupila je 12 bodova.

Ranije danas Real Sosijedad je na gostujućem terenu pobedio Levante sa 4:0, Barselona je kao domaćin pobedila Eibar sa 3:1, a Las Palmas i Viljareal odigrali su bez golova.

Povezana vest:  Košarkaška Superliga Srbije, Start 10. aprila