Chelsea_logoČelsi deklasirao Aston Vilu, kiks Arsenala

Fudbaleri Čelsija deklasirali su danas na svom terenu Aston Vilu sa 7:1 u utakmici 32. kolu engleskog prvenstva, a igrač sredine terena Frenk Lampard postigao je čak četiri pogotka.
Prvi gol Lampard je postigao u 15. minutu, a u 44. minutu je sa „bele tačke“ povisio na 2:0. U 62. minutu Lampard je ponovo iz penala postigao gol, a sjajnu partiju zaokružio je pogotkom u 90. minutu.
Pored Lamparda, odlično je igrao i Floran Maluda, koji je bio strelac u 57. i 68. minutu, a pogodak za Čelsi dao je i Salomon Kalu u 83. minutu.
Čelsi sada zauzima prvo mesto sa 71 bodom, dva više od Mančester junajteda koji večeras gostuje kod Boltona.
Korak nazad u borbi za titulu prvaka napravio je Arsenal, koji je odigrao 1:1 protiv domaćeg Birmingem sitija. Samir Nasri je u 81. minutu doveo „tobdžije“ u vođstvo, ali je u poslednjim trenucima meča izjednačio Kevin Filips.
Važnu pobedu u borbi za četvrto mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona zabeležio je Totenhem, koji je kod kuće savladao Portsmut sa 2:0.