FUDBALSKA-LOPTASlavlja Valensije i Levantea nakon preokreta

Fudbaleri Levantea pobedili su danas na svom terenu Atletik Bilbao sa 3:1, dok je Valensija pobedila Granadu u gostima sa 2:1 u utakmicama 18. kola španske Primere.
Levante je nakon novogodišnje pauze došao do prve pobede u godini I tako zadržao šanse da naredne sezone igraju u Ligi Evropa.
Golove u pobedi nad Bilbaom postigli su Kristijan Lel, Ibora i Nabil El Zar, dok je strelac za goste bio Artis Aduris.
Bilbao je do prednosti došao u šestom minutu golom Adurisa, a asistent je bio Andoni Iraola, dok je rezultat izjednačio Lel u 26.
Prvu prednost domaćinu doneo je Ibora golom u samoj završnici prvog poluvremena, dok je konačan rezultat postavio El Zar golom u 69. minutu.
Bilbao je od 43. minutu imao igrača manje pošto je Ajmerik Laporte dobio direktan crveni karton.
Valensija je u gostima nakon preokreta slavila i tako upisala drugi uzastopni trijumf.
Granada je prva došla do vođstva golom Brajana Angula u 50. minutu.
Valensija je deset minuta kasnije došla do izjednačenja, a strelac je bio Džonas, dok je konačan rezultat postavio Pablo Piati.
Levante je ovom pobedom ostao na šestom mestu sa 30 bodova, dok je Valensija izbila na sedmo sa tri boda manje, a Atletik Bilbao i Granada su ostali na svojim pozicijama, 13. odnosno 16 mestu.
Povezana vest:  Omladinci Srbije ispustili pobedu protiv Nemačke