Cristiano_Ronaldo_derbi_april_2012

Real posle drame i goleade srušio Sosijedad

Fudbaleri Reala osvojili su sva tri boda protiv Sosijedada u uzbudljivoj utakmici na kojoj je palo čak sedam golova na madridskom „Santjago Bernabeu“ (4:3). „Kraljevski klub“ je rano poveo, ali je posle samo četiri minuta golman Antonio Adan zaradio crveni karton, pa je trener Žoze Murinjo uveo Ikera Kasiljasa, koji je dočekan ovacijama 75.000 gledalaca. Neugodni gosti iz San Sebastjana pružili su neočekivano snažan otpor favoritu, na poluvreme se otišlo sa 2:2, a potom je Kristijano Ronaldo sa dva pogotka definitivno obezbedio važnu pobedu.

Povezana vest:  Trener Zvezde: Ili te dižu u nebesa, ili te zakopavaju 10 metara

Sosijedad nije mogao do podviga, pošto je Estrada desetak minuta pre kraja dobio drugi žuti karton.

Nakon ove pobede Real se približio na 13 bodova vodećoj Barseloni koja ima utakmicu manje.

Ranije danas Selta Vigo je napravila krupan korak u borbi za opstanak savladavši kod kuće Valjadilid sa 3:1.

Rezultati:

Real Madrid – Sosijedad 4:3 (Benzema 2, Kedira 35, Ronaldo 68, 70 – Prijeto 9. penal, 40, 76)

Povezana vest:  Lion dokazao da nije angažovao prostitutke igračima

Selta Vigo – Valjadolid 3:1 (Aspas 9, 31. penal, Lopes 52 – Buenjo 12. penal)

Od 19 sati igraju Barselona – Espanjol, a od 21 Majorka – Atletiko Madrid.

Odigrano juče: Deportivo la Korunja – Malaga 1:0, Granada – Valensija 1:2, Levante – Atletik Bilbao 3:1, Sevilja – Osasuna 1:0.

Odigrano u petak: Saragosa – Betis 1:2.

Povezana vest:  Bufon: Želeo sam da izvučemo upravo Borusiju Dortmund

Sutra se sastaju Rajo Valjekano i Hetafe.

Tabela: Barselona 49 bodova, Atletiko Madrid 40, Real Madrid 36, Malaga i Betis po 31, Levante 30, Valensija 27, Sosijedad i Rajo Valjekano po 25, itd.