nemacka_logo copy28. KOLO NEMAČKE LIGE

Frajburgu bod protiv Hofenhajma

U 28. kolu nemačke fudbalske bundes lige Frajburg je danas kao gost igrao protiv Hofenhajma nerešeno 1:1, a osvojenim bodom sačuvao je realne šanse za opstanak u elitnoj konkurenciji.

Frajburg je mogao čak do celog plena pošto je poveo Idrisua u 64. minutu, ali je domaćin sprečio iznenađenje izjednačujućim golom Šimunciha u 80.

Lep uspeh ostvarila je Borusija Menhengladbah savladavši Hamburger sa 1:0, pa su gosti ostali na šestom mestu sa 14 bodova zaostatka za vodećim Šalkeom. Jedini pogodak postigao je Brovers u 43. minutu.

Odigrano juče: Bajer Leverkuzen – Šalke 0:2, Bajern Minhen – Štutgart 1:2, Majnc – Volfsburg 0:2, Hanover – Keln 1:4, Herta – Borusija Dortmund 0:0, Verder – Nirnberg 4:2.

Povezana vest:  Aleksandar Stanojević: Liga šampiona nije alibi protiv Vojvodine

Odigrano u petak: Bohum – Ajntraht 1:2.